• Enviro - výchova

Milí žiaci,

aj v tomto školskom roku sa môžete aktívne zapájať

do ZBEROVÝCH AKTIVÍT - SABI viečka a tetrapakové obaly z mlieka, použité batérie, papier (oslovte aj príbuzných, ktorí nemajú doma školákov)

do TRIEDENIA ODPADU na škole - papier, plast, sklo, tonery, drobný elektroodpad, bioodpad, čoskoro pribudnú aj nádoby na zálohované obaly.

• Otvorenie edukačného centra a regionálny deň

Do fotogalérie bol pridaný nový album Regionálny deň.

Dňa 27.10.2022 bolo v areáli našej školy slávnostne otvorené Edukačné centrum s náučným chodníkom pod názvom: „Najprv spoznaj rodisko, až potom San Francisco“. Autorom tohto citátu je významný slovenský etnograf Ján Lazorík, rodák z blízkych Krivian. Náučný chodník s 15 edukačnými tabuľami je zameraný na regionálnu a environmentálnu výchovu. Jeho súčasťou je aj učebňa v prírode a arborétum s pestrou paletou rôznych drevín. Sprievodnou akciou otvorenia bol regionálny deň, ktorého cieľom bola praktická propagácia regiónu. Úvod patril prednáške regionálnych dejín, ktorej lektorom bol Doc. ThDr. Peter Sedlák, PhD, cirkevný historik, člen Slovenskej historickej spoločnosti pri SAV, autor viacerých odborných článkov, publikácií a monografií, dekan našej farnosti. Pútavosť jeho prednášky bola umocnená priestormi nášho kostola, v ktor

• Deň jablka - vyhodnotenie

V piatok 21.októbra sa to na našej škole hemžilo žiakmi a učiteľmi v červenom, žltom či zelenom oblečení. Obliekli sme sa takto na počesť Dňa jablka (Apple day).

V školskom rozhlase sme si vypočuli krátku reláciu o prínose tohto chutného ovocia pre naše telo. Deviataci rozdávali v triedach krásne sýto červené jabĺčka a vlastnoručne vyrobenú jablkovú výživu a cez prestávku aj jablkový čaj.

• Aktivita projektu RECYKLOHRY

Milí žiaci, pripomíname vám, že tento týždeň ( od 17. 10.2022 - do 21.10.2022) prebieha na našej škole

ZBER STARÝCH MOBILOV

Určite máte aj vy doma starý , rozbitý alebo pokazený mobil, ktorý sa povaľuje niekde v zapadnutej zásuvke alebo sa s ním hrajú deti.

Neváhajte a prineste starý mobil do školy.

• Červeno-žlto-zelený deň

Deň pôvodných odrôd jabĺk je inšpirovaný britským Apple Day, ktorý sa oslavuje od roku 1991. Tento deň je každoročnou oslavou jabĺk a sadov. Poukazuje na rozmanitosť odrôd jabĺk v jednotlivých lokalitách a cieľom je uznanie a udržiavanie ich prínosu pre miestne bohatstvo.

Denne jedno jablko pre zdravie:

• OŽaZ - účelové cvičenie

Dňa 7.októbra sa žiaci 5.- 9. ročníka zúčastnili účelového cvičenia, ktoré sa realizovalo ako súčasť povinného učiva „Ochrana života a zdravia“ (OŽaZ). Ochrana človeka a jeho zdravia integruje postoje, vedomosti a zručnosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.

• EXPERT GENIALITY

Milí žiaci,

aj tento rok máte možnosť zapojiť sa do súťaže Expert geniality.

Viac informácii môžete nájsť na letáčikoch, ktoré máte v triede, alebo u p. uč. Marušovej, u ktorej sa zároveň môžete prihlásiť do tejto súťaže.

• Oznam pre rodičov - bezpríznakovosť

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa predkladá s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie a tak zachovať prezenčnú výučbu a minimalizovať riziko prerušenia výučby v triede.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti predkladá rodič pri nástupe dieťaťa/žiaka do MŠ/ZŠ a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú).

• Stravovanie - oznam

Ved. ŠJ oznamuje rodičom, že prihlásiť dieťa/žiaka na stravu je možné iba na základe Zápisného lístka na stravovanie (prihlášky), kde sú uvedené všetky informácie ohľadom stravovania.
            Zamestnancom školy a deťom v materskej škole, ktorí majú rozhodnutie o prijatí bude poskytnutá celodenná strava od 5.9.2022.

• Distribúcia AG-samotestov

Vážení rodičia.

Oznamujeme Vám, že v dňoch

31.8.2022 od 9:00 do 16:00,

05.09.2022 od 8:00 do 14:00

bude možné vyzdvihnúť si AG-samotesty, ak ste o ne prejavili záujem - zaslaním návratky do školy ešte v mesiaci jún 2022.

MŠVVaŠ SR pripravilo AG testy na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19. V záujme zachovania zdravia a bezpečnosti žiakov odporúčame pred začiatkom školského roka 2022/2023 pred prvým nástupom do školy a školského zariadenia žiakom absolvovať testovanie na ochorenie COVID – 19.

• Prázdninová výzva

Aby prázdniny neboli pre Teba iba prázdne dni, zapoj sa do prázdninovej výzvy.

Koľko políčok sa ti podarí počas prázdnin splniť?

Úlohy z výzvy si môžeš dokumentovať a potom sa svojim výsledkom pochváliť spolužiakom a kamarátom :-)

• Švihadlový maratón

Dňa 27.06.2022 sa naši žiaci 1.stupňa prvýkrát a hneď v hojnom počte zapojili do Švihadlového maratónu. Úlohou detí bolo urobiť čo najviac skokov cez švihadlo bez prestávky. Výkony mnohých žiakov boli ohromujúce. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich odvahu zapojiť sa a veríme, že o rok sa k nim pripojí ešte viac kamarátov a dosiahneme krásne výsledky.

Sobota 18. 5. 2024